Întrebări frecvente Cupa Novo West

1. Când va avea loc Cupa Novo West?
Cupa Novo West va avea loc în perioada 17-27 septembrie 2018.

2. Unde se vor desfășura meciurile?
Meciurile vor avea loc în Parcul Crângași, pe terenurile de lângă Terasa Lacul Morii (La Coco).

3. Când se vor desfășura meciurile?
Meciurile se vor juca în fiecare zi, de luni până joi, în perioada 17-27 septembrie, între orele 18:00 și 22:00.

4. Cine se poate înscrie în competiție?
În cadrul competiției Cupa Novo West pot participa persoanele fizice care au vârsta împlinită de 18 ani și care își desfășoară activitatea profesională într-una dintre companiile rezidente din Novo Park sau West Gate, indiferent de poziția pe care o ocupă în cadrul acelei companii.

5. Care va fi durata meciurilor?
Durata unei partide va fi de 30 de minute; se vor juca 2 reprize a câte 15 minute cu un interval de 5 minute de pauză.

6. Cât costă înscrierea la Cupă?
Participanților la Cupa Novo West nu le este percepută nicio taxă de înscriere. De asemenea, nu vor avea nicio cheltuială directă sau indirectă pentru participare la competiție.

7. Câți membri poate avea o echipă?
Echipele vor fi compuse obligatoriu din 6 jucători (5 jucători de câmp şi 1 portar); fiecărei echipe îi sunt permise maximum 6 rezerve; schimbările sunt nelimitate și se pot produce în orice moment al jocului, cu condiția ca în teren să fie tot timpul doar 6 jucători/echipă.

8. Unde se află Regulamentul oficial al competiției?
Regulamentul oficial Cupa Novo West poate fi consultat aici.

9. Avem arbitri?
Da, avem arbitri cu experienţă.

10. Când avem o nelămurire, pe cine întrebăm?
Îl putem contacta pe Mihai la adresa de e-mail events@genesisproperty.net, pentru probleme urgente putem suna la 0721.557.442.

11. Ce încălţăminte avem voie să purtăm în timpul meciului?
În timpul meciului nu avem voie să purtăm încălţăminte cu crampoane, pentru a evita accidentarea celorlalţi jucători.

12. Care este sistemul competiţiei?
Competiţia incepe cu 6 grupe a câte 4 echipe, mai departe merg automat echipele care se clasează pe primele două poziţii plus 4 cele mai bune echipe de pe locul 3.

13. Cum este faza eliminatorie?
Echipele care se califică mai departe ajung în optimi, sferturi, semifinale şi finale. Departajarea în caz de egalitate se face prin lovituri de departajare, fara a se desfăşura prelungiri.

14. Ce se întămplă dacă la sfârşitul meciurilor din grupă echipa nu este pe un loc care duce în optimi?
Dacă echipa nu este pe un loc care duce în optimi, atunci echipa paraseste competitia.

15. Dacă sunt doi jucători, la sfârşitul competiţiei, care au un numar egal de goluri marcate şi se afla împreună pe rimul loc, cine primeşte trofeul pentru golgheter?
În caz de egalitate, câştigător este declarat jucătorul care a înscris în cele mai multe partide. Dacă este egalitate şi la numărul de meciuri în care au înscris, este declarat câştigător cel din echipa mai bine plasată în clasamentul final.

16. Cu ce trebuie sa ma prezint la teren?
Cu badge-ul de la birou si echipament de fotbal.